Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falownik Mitsubishi - błąd OL
Autor Wiadomość
arci36 

Wiek: 51
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Września
Wysłany: 2010-04-26, 20:52   Falownik Mitsubishi - błąd OL

W maszynie mam falownik Mitsubishi typ FR-S520E-0.4K-EC. Podłączony jest do niego silnik 0,37kW. Częstotliwość pracy ustawiona około 18Hz. Dzisiaj falownik zaczął wyświetlać błąd OL - przekroczenie prądu silnika. Błąd pojawia się w momencie włączenia silnika ( rozpędzania ). Częstotliwość wyjściowa ustawia się na 7Hz i nie można jej regulować. Sprawdziłem na wyświetlaczu prąd płynący przez silnik - wynosił 8A ( silnik bardzo gorący ). Zdemontowaliśmy silnik z maszyny. Wirnik silnika kręci się lekko. Po wymontowaniu silnika z maszyny falownik zachowuje się tak samo. Podłączyłem silnik do innego falownika 0,4kW firmy LG i silnik pracuje poprawnie, również w maszynie - pobiera prąd około 1,3 A. Do falownika Mitsubishi podłączyłem silnik 0,2kW i silnik pracuje normalnie ( można ustawić częstotliwość) a falownik nie wykazuje błędu. Jednak przez silnik 0,2kW płynie prąd 3 razy większy dla falownika Mitsubishi niż dla falownika LG. Co może być przyczyną, że falownik Mitsubishi wymusza przepływ większego prądu przez silnik?
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-26, 22:48   

Może ktoś grzebał w parametrach tego falownika? Może podbite jest napięcie i silnik jest przemagnesowany?
Czy charakterystyka ustawiona jest na liniową?
Jakie jest napięcie wyjściowe w punkcie 7Hz.
 
 
hajko 
hajko

Wiek: 47
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 10:44   

Tak jak kolega pisze, prawdopodobnie masz namieszane w programie, najprościej jest zresetować falownik do ustawień fabrycznych(nie musisz wtedy szukać co jest przestawione), a tak na marginesie, oba falowniki są zasilane z 230V? Bo jeśli lg jest na 400 to silnik należy połączyć w gwiazdę, jeżeli na 230 to w trójkąt, silnik nie ma przypadkiem hamulca? Sorry, wiem że to dość głupie pytanie, ale parę razy spotkałem się z tym, że silnik z hamulcem był zasilony z falownika, wtedy na niskich częstotliwościach hamulec blokuje(hamulec powinien być zwalniany przez dodatkowy stycznik)
 
 
hajko 
hajko

Wiek: 47
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 10:47   

Aha, zapomniałem dodać że lg to dziś chińszczyzna, wiec prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest spore, a silnik jest bez hamulca(nie zauważyłem w opisie) pozdr.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 5 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime