Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o czestotliwosc nosna
Autor Wiadomość
peterzajac
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-17, 01:20   Pytanie o czestotliwosc nosna

Panowie, jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc.
pisze z klawiatury bez polskich znakow, wiec przeprasza, ze niektorych slow sie bedziecie musieli domyslac.

Mam pytanie odnosnie czestotliwosci nosnej falownika.
wiem ze aby oliczyc prady uplywu w przewodzie falownik-silnik, nalezy miec wartosc napiecia dla czestotliwosci nosnej. jak obliczyc wartosc napiecia dla tejze czestotliwosci i czy te czestotliwosc traktujemy jako harmoniczna, czy jakos inczej. jak to (jesli to poprawne) pokazac sygnal o czestotliwosci nosnej na przebiegu Fouriera. Wiem ze moge mylic pojecia, wiec prosilbym o jak najwiecej wyjasnien, mozliwych wzorow, odnosnikow do literatury (przyznam ze pogooglowalem troche i nic nie moglem znalezc). przeszedlem tez przez ksiazke prof.Barlika o tyrystorach i falownikach (tytulu dokladnego nie pamietam) i to co znalazlem wprowadzilo mnie w jeszcze wieksze zaklopotanie.
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-12-17, 07:02   

Teorii nie studiowałem tak głęboko, ale przy sygnale prostokątnym ładunek przepływający między żyłą a ziemią w jednej połówce prostokąta fali nośnej będzie chyba U*C, gdzie U to napięcie PWM, a C - pojemność doziemna żyły. Tzn. pojemność zostaje całkowicie naładowana do napięcia szyny DC, a przy zmianie biegunowości będzie przeładowywana z częstotliwością PWM. Kształt prądu będzie inny niż napięcia (szpilka), ale skalarna zależność liczbowa wynikjąca z definicji pojemności powinna być zachowana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group