Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falowniki kilka pytań
Autor Wiadomość
Zaba2

Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-10-06, 17:18   Falowniki kilka pytań

Witam poczytałem trochę o falownikach, a że jest to dla mnie nowy temat to nadal jestem zielony jak trawa dlatego mam kilka pytań :-)

1. Czy da się jednym falownikiem obsłużyć kilka silników niezależnych od siebie?
2. Czy da się jednym falownikiem obsłużyć 2 dokładnie takie same silniki robiące dokładnie to samo?
3.Czy da się obniżyć prędkość silnika z 1450 do 160 obr/min jeśli tak to czy nie będzie za słaby silnik albo czy silnik albo falownik po jakimś czasie się nie spalą?
4.Skąd można zasięgnąć fachową wiedzę na temat podłączenia falowników czyli jaki kabelek gdzie i do czego? Chodzi mi o podstawy krok po kroku.

Jak mi coś znowu przyjdzie do głowy to będę pytał :lol:
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-10-07, 21:47   Re: Falowniki kilka pytań

1. Czy da się jednym falownikiem obsłużyć kilka silników niezależnych od siebie?

Da się, byle nie w trybie wektorowym. Tak się reguluje np. serie taśmociągów. Potrzeba indywidualnych termików.
Jeśli chodzi o pracę na przemian - to też, styczniki na wyjściu falownika, sterowanie z jakiegoś PLC + dwa garnitury parametrów (drugi silnik, o innej mocy)

2. Czy da się jednym falownikiem obsłużyć 2 dokładnie takie same silniki robiące dokładnie to samo?
jw.

3.Czy da się obniżyć prędkość silnika z 1450 do 160 obr/min jeśli tak to czy nie będzie za słaby silnik albo czy silnik albo falownik po jakimś czasie się nie spalą?
Krózkotrwale - no problem, stale też się da, ale silnik musi mieć obce chłodzenie, falownikowi nic nie grozi.

4.Skąd można zasięgnąć fachową wiedzę na temat podłączenia falowników czyli jaki kabelek gdzie i do czego? Chodzi mi o podstawy krok po kroku.
Z instrukcji i porównując różne praktycznie wykonane aplikacje w maszynach.
 
 
Zaba2

Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-10-08, 14:17   

A jaka prędkość najmniejsza jest bezpieczna dla silnika z 1450 obrotami/min?
I czy moglibyście mi polecić jeden falownik do 3 silników 1kw, 1.5kw, i ok 3kw?
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-08, 23:28   

Każda jest bezpieczna pod warunkiem, że silnik jest odpowiednio chłodzony albo pracuje z małym obciążeniem i wystarcza chłodzenie konwekcyjne albo pracuje z przerwami i nie zdąży się nagrzać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group