Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falownik LS iC5 (dawne LG) a miernik Lumel N11S
Autor Wiadomość
automatyk 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-06, 20:56   Falownik LS iC5 (dawne LG) a miernik Lumel N11S

Witam!
Panowie proszę o pomoc zastosowałem do napędu wirówki falownik firmy LS iC5 ze względu na konieczność ciągłego obserwowania i regulowania liczby obrotów bębna (falownik ten ma bardzo niedoskonałe wskazanie na wyświetlaczu – należy zmieniać kursorem ponieważ wynik się nie mieści w okienku) zastosowałem miernik cyfrowy Lumel typ N11S i podłączyłem na wyjście analogowe falownika.
No i mam problem miernik pozwala na przeskalowanie sygnału 0- 10V na wskazanie obrotów 0- max lecz wskazanie to odbiega i to znacznie od wskazania na falowniku!
Nic nie rozumiem dlaczego tak jest czy to wyjście jest uszkodzone czy może miernik?
Silnik ma 1420 obr/min
Falownik pokazuje 1500
A miernik jeszcze inne wartości nawet nie pokazuje poprawnie 0 obrotów, a programuję na mierniku 0V = 0 obrotów.
Zamiast maksymalnych obrotów 1420 pokazuje 1495.
Proszę o pomoc!
 
 
lg 
GR - Aniro

Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-03-06, 22:30   

Witam.

Fabrycznie falownik ma częstotliwość maksymalną 60Hz i dla takiej wartości odnosi się napięcie wyjściowe 10V. Po drugie, zdarzały się mi w przeszłości mierniki które z racji swojej rozdzielczości miały przekłamania. Nie twierdzę, że jest to w tym przypadku. W razie takiego problemu można jeszcze skalować wyjście napięciowe w par. I50.

Pozdrawiam
GR
 
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-03-07, 15:11   

Instrukcja LS iC5 napisał/a:
....
AM - CM Wyjście analogowe
Wyjście pomiarowe dla jednego z następujących sygnałów:
Częstotliwość wyjściową, prąd wyjściowy, napięcie wyjściowe, napięcie
szyny DC. Nastawioną fabrycznie wartością standardową jest
częstotliwość wyjściowa. Maksymalne napięcie wyjściowe oraz prąd
wyjściowy wynoszą: 0-10V, 1mA.
Częstotliwość wyjściowa nastawiona jest na 500Hz. (par. I-50)
...


I jak tu Kolega chce podglądać analogiem obroty, skoro wyjście daje co najwyżej częstotliwość? 50Hzx30 (mnożnik) daje 1500 (wyświetlenie 1495), lecz jest to częstotliwość synchroniczna, silnik asynchroniczny będzie miał 1400...1450obr/min.
Należy się zastanowić, do czego taka dokładność jest potrzebna - miałem kiedyś aplikację, w której miały się wyświetlać niemal ułamki promila, okazało się to niemożliwe. Finalnie rozdzielczość wskazań jest nieco lepsza od 1% - i wystarcza.

automatyk napisał/a:
...Nic nie rozumiem dlaczego tak jest czy to wyjście jest uszkodzone czy może miernik?...

Kolega ma na pewno woltomierz... :?:
 
 
automatyk 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-07, 19:43   

Dzięki za odpowiedzi!
Tak po kolei, mam woltomierz także kalibrator dzisiaj ustawiłem tak parametry na mierniku i podawałem napięcie od 0V do 10V
nastawy miernika N 11S
parametr Typ na 10U
parametr d_P na 0000 lub 000,0
parametr Ind na On
H1 na 0
Y1 na 0
H2 na 10
Y2 na 1420
Efekt na mierniku idealne i liniowe wskazania to znaczy od 0 do 1420 obrotów czyli to nie problem z miernikiem.
Teraz falownik sprawdziłem parametry:
H 31 ustawione “4”
H 74 ustawione „100”
I 50 ustawione „0”
I 51 ustawione „100”
I 10 ustawione „50”
F 21ustawione „50”
F25 ustawione „50”

Wyjście analogowe falownika zachowuje się dziwnie jeżeli falownik jest pozbawiony napięcia to na wyjściu jest oczywiście 0V ale wystarczy je podać to wyjście generuje napięcie (małe ale jednak jest) powoduje to na mierniku wyskalowanym w obrotach wartość 3 do 8 obrotów.
Natomiast przy maksymalnym wysterowaniu falownika na wyjściu jest 10 V niby poprawnie ale na wyświetlaczu falownika jest wyświetlana chyba prędkość synchroniczna, a nie rzeczywista silnika w sumie wartości na mierniku i falowniku różnią się i to znacznie!

Czyli jak sugerujesz bonanza muszę w takim przypadku zamiast obrotów silnika w mierniku wpisywać prędkość synchroniczną silnika czy dobrze rozumiem?
A co zrobić z wartością 0 obrotów przy tym wyjściu? Jak ustawię na mierniku nie 0V tylko tyle ile jest przy zatrzymanym falowniku to jest dobrze czyli 0 obrotów, ale jak pozbawię falownik napięcia to mam – 8 obrotów!
Czy może jest jakiś parametr falownika pozwalajacy "wyzerować" wyjście analogowe gdy falownik nie pracuje a jest zasilany?
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 7 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group