Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falownik Lenze SMD i pompa wody - stałe cisnienie
Autor Wiadomość
BOBI123

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2010-02-24, 15:49   Falownik Lenze SMD i pompa wody - stałe cisnienie

Witam,
problem pewnie stały ale nie moge znaleźć odpowiedzi na jedno nutrujące mnie pytanie.
Otóż mam zamiar zainstalować ten falownik do pompy 2,2KW Omnigena MH 2200 400V. O ile podłączenie oczywiście narazie stanowi dla mnie zagadkę w sensie ustawień falownika ( o to zapytam później :)) to nurtuje mnie w tej chwili jeden temat. Pompa ma służyć głównie do podlewania bardzo dużego ogrodu, problem pojawił się gdyż sekcje będa różne a to oznacza że odbiór wody tez więc dlatego myślę o falowniku i aplikacji z funkcja ciśnienia. I teraz pytanie glówne :) co się stanie jak zakręcę kran albo elektrozawór ? czy pompa dojdzie do zadanego ciśnienia i falownik ją całkowicie wyłączy ?? czy może wciąż będzie kombinował i mimo zamknięcia instalacji przez pompę będzie przechodził jakiś prąd i co gorsza pompa będzie mielić ?

Nurtuje mnie to z tego powodu że po pierwsze, przecież pompa może się zużywac przez to, po drugie, w ogromnej większości czasu instalacja będzie jednak zamknięta więc po co zużywac prąd.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-25, 22:36   

Wykorzystać trzeba reg PI (jeżeli falownik taki posiada) + funkcja uśpienia. Jeżeli nie będzie rozbioru wody to ciśnienie wzrośnie obroty spadną i po określonym czasie i spadku poniżej określonej częstotliwości przemiennik "pójdzie spać", sprawdzając cały czas wartość ciśnienia aby w odpowiednim momencie się wybudzić i pompować.
 
 
BOBI123

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2010-02-26, 01:24   

Funckja uśpienia, OK, reg PI, nie wiem co to jest i nie widzialem w ogóle w instrukcji,
Jaki falownik Pan proponuje ? Lenze smd nie zda egzaminu ?

Pozdrawiam
 
 
krzysiul 
Lenze Polska


Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 84
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-26, 10:44   

Funkcji uśpienia w SMD nie ma (jest w przemienniku SMV). Co do regulatora PI to dla SMD są to parametry od "c81" do "d47"
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 10 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group