Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falownik a silnik jednofazowy [prośba o opinie]
Autor Wiadomość
numik 
Automatyk

Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-13, 20:07   Falownik a silnik jednofazowy [prośba o opinie]

Witam serdecznie,

Temat z tego co czytałem na forum był już kilkukrotnie wałkowany... Mój problem jest natomiast taki iż posiadam już zakupione falowniki Omrona (3x230) a silniki jakimi przyszło mi sterować po zmianach w projekcie są jednofazowe (1x230V AC). Moce silników od 0,5 do 1,5 kW.
Moje pytanie jest takie czy ktoś z Was kiedyś popełnił aplikację gdzie sterowano falownikiem (3x230) silnikiem jednofazowym? Może macie jakieś doświadczenia w tej sprawie.

A może ktoś zna jakieś regulatory prędkości silników jednofazowych Omrona na które owe falowniki by mógł podmienić?;)
Wszelkie opinie i sugestie mile widziane.
 
 
qnisz 
Qnisz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Janówek Pierwszy
Wysłany: 2010-09-23, 20:58   

Nieoficjalne podłączenie silnika jednofazowego do falownika z wyjściem 3-faz. 230V.
Na takim podłączeniu na pewno chodzą falowniki LG/LS SV0..iC5-1F. Czy Omron pójdzie? Trudno powiedzieć - trzeba sprawdzić - zależny to jak dokładną ma kontrolę na wyjściu i czy nie da się jej programowo wyłączyć.
Ewentualnie są (tylko drogie) angielskie falowniki (Optidrive) do silników jednofazowych - lecz ich moc kończy się na 1,1kW.

1_faz.JPG
Plik ściągnięto 2096 raz(y) 23,24 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group