Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[dobór falownika ] LG ic5 podłączenie do silnika
Autor Wiadomość
apq

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: N.Miasto
Wysłany: 2010-05-16, 16:15   [dobór falownika ] LG ic5 podłączenie do silnika

Witam.

Chciałem się upewnić czy dobry mam plan i zadać kilka pytań.

Mianowicie:

Mam falownik LG ic5 0,75kW (zasil 1faz), silnik 3fazowy (50Hz, 0,55kW)

Silnik ustawiam w trójkąt i podłączam 3 fazy z falownika.

:arrow: Czy koniecznie muszę podłączać uziemienie, nie wystarczą tylko 3fazy :?:
Silnik będzie zabudowany, wiec nikt go nie będzie dotykał.

:arrow: Co się stanie jak źle podłącze zasilanie falownika (zamiana fazy z zerem) :?:
Ewentualnie jak zabezpieczyć się przed złym podłączeniem :?:
Planuję wykonanie przenośnego stanowiska podłączanego przez klasyczną wtyczkę wkładaną do kontaktu, a wiadomo różnie bywa z ulokowaniem fazy w gniazdku.

:arrow: Czy mam zewrzeć styki P i P1 falownika do pracy przy sterowaniu z potencjometru falownika :?:
W linku zamieszam instrukcję falownika, rys 7.

:arrow: Czy falownik obowiązkowo trzeba uziemiać, skoro i tak jest on w izolowanej obudowie :?:

:arrow: Jakie wartości zabezpieczeń dobrać (wpisać do falownika) do silnika 0,55kW ażeby go nie spalić :?:
I może ktoś podpowie jak ten falownik skonfigurować.

:arrow: Czytam i czytam forum - dużo się dowiedziałem, ale jakich standardowych błędów unikać przy podłączaniu falownika :?:

:arrow: I chyba oczywiste ale dla pewności: skoro mam silnik 50Hz, to kręci on te znamionowe niecałe 3k rpm przy 50Hz i sterując obrotami poruszam się od 0 do 50 Hz :?:

Wiem, że mnóstwo pytań, często dla ekspertów błahych pytań, ale wybaczcie laikowi...

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-05-17, 22:30   Re: LG ic5 podłączenie do silnika

apq napisał/a:
Witam.

Chciałem się upewnić czy dobry mam plan i zadać kilka pytań.

Mianowicie:


Mam falownik LG ic5 0,75kW (zasil 1faz), silnik 3fazowy (50Hz, 0,55kW)
Silnik ustawiam w trójkąt i podłączam 3 fazy z falownika.
:arrow: Czy koniecznie muszę podłączać uziemienie, nie wystarczą tylko 3fazy :?:
Silnik będzie zabudowany, wiec nikt go nie będzie dotykał.
Trzeba uziemić - inaczej obudowa, silnik, potencjometr, wszystko - kopie! I może zakłócać.

:arrow: Co się stanie jak źle podłącze zasilanie falownika (zamiana fazy z zerem) :?:
Ewentualnie jak zabezpieczyć się przed złym podłączeniem :?:
Planuję wykonanie przenośnego stanowiska podłączanego przez klasyczną wtyczkę wkładaną do kontaktu, a wiadomo różnie bywa z ulokowaniem fazy w gniazdku.
Raczej nic się nie stanie, byle faza i zero do L1 i L2 (lub L2 i L1), a uziemienie na obudowę.

:arrow: Czy mam zewrzeć styki P i P1 falownika do pracy przy sterowaniu z potencjometru falownika :?:
A nie są zwarte? Są - i nic przy nich nie kombinuj.

W linku zamieszam instrukcję falownika, rys 7.
:arrow: Czy falownik obowiązkowo trzeba uziemiać, skoro i tak jest on w izolowanej obudowie :?:
:!: yes :!:

:arrow: Jakie wartości zabezpieczeń dobrać (wpisać do falownika) do silnika 0,55kW ażeby go nie spalić :?:
Na tabliczce silnika powinien być podany prąd dla Δ230V - będzie to ok. 3A (dla Y400V będzie odpowiednio ok. 1,8A). Wpisać tę wartość ok.3A w H33. Uaktywnić ochronę: F50=1.

I może ktoś podpowie jak ten falownik skonfigurować.
drV- źródło sygnału startu
Frq - źródło zadające prędkość

:arrow: Czytam i czytam forum - dużo się dowiedziałem, ale jakich standardowych błędów unikać przy podłączaniu falownika :?:
Nie pomylić zacisków sieci i silnika :idea: :!:

:arrow: I chyba oczywiste ale dla pewności: skoro mam silnik 50Hz, to kręci on te znamionowe niecałe 3k rpm przy 50Hz i sterując obrotami poruszam się od 0 do 50 Hz :?:
Można nawet wyżej. Tak czy inaczej w F22 wpisać 50 (chyba, że silnik amerykański). W standardowych parametrach da to i tak fmax=60Hz, ale można ograniczyć np. w par. I10 dla potencjometru zewnętrznego, a chyba I4 dla wbudowanego (zmienić z 60 na 50).
Powodzenia.
 
 
apq

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: N.Miasto
Wysłany: 2010-05-20, 07:36   

Dzięki za jasno sprecyzowane odp.



Jeszcze jedno: który typ sterowania wybrać: U/f czy wektorowy :?:

Silnik ma napędzać pompę, która ma mieć możliwość sterowania wydatkiem poprzez zmianę obrotów (a nie przez przelew, niestety).
Niezależny mi na perfekcyjnym ustalaniu prędkości, tylko z grubsza, z możliwością jej regulacji.

Myślałem nad wyłącznikiem dodatkowym przez falownikiem np. nad bezpiecznikiem przeciążeniowym, ale...
Jeśli będzie falownik będzie podłączany do sieci do różnych gniazd, to czy chyba sensu nie ma dawać zabezpieczenia na fazę, gdyż w jednym gniazdku faza jest po lewej a w drugim po prawej, a z kolei dać zabezpieczenie na zero to raczej wielka głupota.
Jak z tego wybrnąć :?:
Czy założyć najzwyklejszy podwójny wyłącznik :?:
 
 
napedy 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 123
Skąd: Zwoleń
Wysłany: 2010-05-20, 07:52   

apq napisał/a:
U/f

charakterystykę kwadratową dla pompy
 
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 6 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group