Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy do ofalownika 1,5kW można podłączyć silnik 0,4kW?
Autor Wiadomość
bogus105 

Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-03, 20:16   Czy do ofalownika 1,5kW można podłączyć silnik 0,4kW?

witam,
planuję kupić falownik Altivar ATV18U29M2. zasilany jest on jedną fazą i moc znamionowa silnika 1,5kW. Czy mogę do niego podłączyć silnik 0,4kW? mam na razie taki a w przyszłości chcę zastosować większy. Póki co ma pracować 0,4kW. Czy ten falownik da rady?W instrukcji nic nie jest napisane co do podłączania silników o mniejszych mocach znamionowych...
 
 
napedy 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 123
Skąd: Zwoleń
Wysłany: 2009-11-03, 20:36   

Tak spokojnie możesz podłączyć silnik mniejszej mocy.
Jednakże musisz pamiętać o tym że prąd który może podać falownik jest zdecydowanie większy od prądu znamionowego Twojegoo silnika co wiąże się z uszkodzeniem silnika w przypadku jakiegoś silnego przeciążenia lub też gwałtownego zatrzymania.
W związku z powyższym musisz znależć parametr w falowniku który ogranicza prąd wyjściowy i należy ustawić taki jak jest na tabliczce znamionowej silnika.
 
 
 
bogus105 

Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-03, 23:01   

wygląda na to, że nie mogę. przeczytałem instrukcję i nie ma nigdzie w parametrach możliwości ustawienia prądu znamionowego silnika. W tych okolicach jest tylko parametr: Motor Thermal Protection, który fabrycznie jest ustawiony na wartość prądu znamionowego falownika (6.8A) i jest zalecenie aby ustawić go zgodnie z prądem znamionowym silnika. Problem w tym, że falownik dopuszcza zmiany tego parametru w zakresie 0.5xIn do 1.15xIn, czyli w moim przypadku dla In=6.8A od 3.4A do 7.8A. Mój silnik pobiera znamionowo przy zasilaniu 230V tylko 1.8A czyli rozumiem, że nie mogę go podłączyć:/
 
 
napedy 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 123
Skąd: Zwoleń
Wysłany: 2009-11-03, 23:13   

Tzn możesz go spokojnie podłączyć ale z pełną świadomością że można w ten sposób spalić silnik a w konsekwencji falownik.
ALe rozwiązaniem na to jest zastosowanie przekażnika przeciążeniowego na którym ustawisz odpowiednią wartość prądową.
Przekażnik ten umożliwia stykami sterowniczymi wyłączenie ( zezwolenia startu) obwodu sterowania falownika .
 
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 10 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime