Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
falownik VACON
Autor Wiadomość
ert79 
ert79

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-17, 21:04   falownik VACON

Witam, posiadam falownik Vacon 0,37kW. To moja pierwsza przygoda z tego typu urządzeniem więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym podłączyć go do silnika małej tokarki żeby płynnie regulować obroty. I tu mam problem, jakiej maksymalnej mocy silnik mogę sterować tym falownikiem oraz jak go podłączyć? W tokarce mam silnik

750W 50Hz;
3/4HP 4,5A 100uF
1400r/min

Czy mogę go bez problemu podłączyć do tego falownika i jak to zrobić, poza tym jak wpisać do falownika parametry silnika? Będę wdzięczny za wszystkie informacje.







 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-09-17, 21:32   

Falownik ma wyjście 3-fazowe i nie nadaje się niestety do zasilania silnika 1-fazowego z kondensatorem. Widać też od razu niedobór mocy i prądu wyjściowego.
 
 
ert79 
ert79

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-17, 21:44   

mam silnik 3 fazowy 1.1 kW może ten mogę podłączyć do tego falownika? O co chodzi z niedoborem mocy i prądu wyjściowego?
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-09-18, 13:01   

Moc falownika jest 0,37kW, więc od biedy pociągnie silnk o "oczko" większy, tj. 0,55kW. Wyżej na pewno zaprotestuje, albo poturla silnik, ale tylko na jałowo. Prąd wyjściowy falownika 2,1A. Pozornie zgadza się to z silnikiem 1,1kW, ale w rzeczywistości po przepięciu w trójkąt (tak by należało) jego pobór wyniesie około 3,8A. No chyba, że Kolega lubi eksperymentować i puści ten silnik w gwiazdę (czyli w typowej konfiguracji dla sieci 3x400V~) poprzez falownik - moc zmniejszy się 3-krotnie, czyli będzie akurat 0,37kW, prądy też mniejsze, trzeba uwzględnić poprawkę na większą masę wirnika, czyli bezwładność, ale w tokarce to nie powinien być problem (stałe obroty). Silnik będzie słabszy niż oryginał, ale za to trójfazowy ma pewną rezerwę mocy i momentu w porównaniu z 1~fazowym.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 10 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group