Forum o falownikach Strona Główna Forum o falownikach
Wymiana doświadczeń, centrum informacji, instrukcje, porady, dobór falowników, nowości od producentów.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
falownik VACON
Autor Wiadomość
ert79 

Wysłany: 2010-09-17, 22:04   falownik VACON

Witam, posiadam falownik Vacon 0,37kW. To moja pierwsza przygoda z tego typu urządzeniem więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym podłączyć go do silnika małej tokarki żeby płynnie regulować obroty. I tu mam problem, jakiej maksymalnej mocy silnik mogę sterować tym falownikiem oraz jak go podłączyć? W tokarce mam silnik

750W 50Hz;
3/4HP 4,5A 100uF
1400r/min

Czy mogę go bez problemu podłączyć do tego falownika i jak to zrobić, poza tym jak wpisać do falownika parametry silnika? Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

bonanza

Wysłany: 2010-09-17, 22:32   

Falownik ma wyjście 3-fazowe i nie nadaje się niestety do zasilania silnika 1-fazowego z kondensatorem. Widać też od razu niedobór mocy i prądu wyjściowego.

ert79 

Wysłany: 2010-09-17, 22:44   

mam silnik 3 fazowy 1.1 kW może ten mogę podłączyć do tego falownika? O co chodzi z niedoborem mocy i prądu wyjściowego?

bonanza

Wysłany: 2010-09-18, 14:01   

Moc falownika jest 0,37kW, więc od biedy pociągnie silnk o "oczko" większy, tj. 0,55kW. Wyżej na pewno zaprotestuje, albo poturla silnik, ale tylko na jałowo. Prąd wyjściowy falownika 2,1A. Pozornie zgadza się to z silnikiem 1,1kW, ale w rzeczywistości po przepięciu w trójkąt (tak by należało) jego pobór wyniesie około 3,8A. No chyba, że Kolega lubi eksperymentować i puści ten silnik w gwiazdę (czyli w typowej konfiguracji dla sieci 3x400V~) poprzez falownik - moc zmniejszy się 3-krotnie, czyli będzie akurat 0,37kW, prądy też mniejsze, trzeba uwzględnić poprawkę na większą masę wirnika, czyli bezwładność, ale w tokarce to nie powinien być problem (stałe obroty). Silnik będzie słabszy niż oryginał, ale za to trójfazowy ma pewną rezerwę mocy i momentu w porównaniu z 1~fazowym.

INFORMACJA
Gość
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 10 postów.

Odpowiedz do tematu