Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterowanie regulatorem PID IG5A LG
Autor Wiadomość
NATHANIEL 

Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: ZGON
Wysłany: 2020-07-21, 14:04   Sterowanie regulatorem PID IG5A LG

Dzień dobry,

Mam problem z ustawieniem falownika na utrzymanie danego ciśnienia w sieci. Wiem że nie jest to dedykowany falownik do takiej aplikacji, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Falownik podłączony do silnika/pompy. mający za zadanie za pomocą PID utrzymywać ciśnienie w sieci ok 4bar w momencie gdy spada ono poniżej 2barów. Sterowany zwrotnym sygnałem prądowym z przetwornika ciśnienia Danfoss 0-10bar, 4-20mA. Podłączony do zacisku I+ na falowniku i CM-.
Parametry:
drv na 0
frq na 4
H40 na 1 (gdzieś słyszałem że H40 na parametrze 2 powinien mieć sterowanie PID, ja nie mam dwójki, a w instrukcji jest kreseczka)
H49 na 1,
H50 na 0,
H54 bez znaczenia to samo jest na 1 i na 0.
H57 na 1 (ponieważ chce regulować ciśnienie procentowo, jak mam sterowanie 3 czyli prądowo to nie mogę zmieniać parametru rEF)
H58 procentowo czyli 1
F21 na 50Hz
I62 na 2
I12 4A
I13 różnie próbowałem 10Hz i 50Hz co by odwrócić charakterystykę
I14 20A
I15 podobnie jak I13 50Hz lub jakieś 10Hz.

I objaw jest taki że jak na ciśnieniu 3bar włącze falownik to jeżeli ustawie w rEF wartość do 84,3 to falownik cały czas jest na najmniejszej ustawionej częstotliwości, jak powyżej to przyspiesza. Tak jakby był brak sygnału z przetwornika ciśniania (bo dokładnie to samo robi jak przetwornik jest odpięty). No i zmiana ciśnienia na przetworniku nic nie zmienia. I dziwne że Fbk cały czas pokazuje zero. przetwornik ciśnienia sprawdzony wielokrotnie bo przy podpięciu do PLC pokazuje ładnie ciśnienie dokładnie. Da się jakoś sprawdzić czy falownik w ogóle ma gniazdo I sprawne?
 
 
NATHANIEL 

Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: ZGON
Wysłany: 2020-07-22, 16:03   

właściwie to powinienem zadać jedno pytanie o Fbk dlaczego pokazuje 0 cały czas od tego chyba trzeba zacząć bo może być problem ze sterowaniem prądową pętlą. A może PNP lub NPN trzeba zmienić, czy to zasila pętle prądową?
 
 
NATHANIEL 

Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: ZGON
Wysłany: 2020-08-01, 11:22   

Chciałem sprawdzić prąd w pętli i okazało się że na zaciskach I i CM nie ma w ogóle napięcia. Więc sonda po prostu nie działa. Ktoś wie czy w tym falowniku po podłączeniu przetwornika ciśnienia na zaciski I i CM powinno być napięcie? Sterowanie ustawione na NPN, czy mam sobie wziąć prąd z zacisku 24? Na którym defacto nie wiem czy jest napięcie bo sprawdzę w poniedziałek. Czy to świadczy o uszkodzeniu zasilacza w falowniku? W instrukcji nigdzie nie ma informacji o podłączeniu dodatkowego zasilania czujnika...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group