Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienia falownika do regulacji ciśnienia wody
Autor Wiadomość
Piotr_Kutera 
Piotr_Kutera

Wiek: 60
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-02-17, 07:45   Ustawienia falownika do regulacji ciśnienia wody

Dzień Dobry
Zwracam się z podobnym zapytaniem jak już kiedyś było dotyczące ustawień falownika do regulacji ciśnienia wody .

Regulacja ciśnienia STARY TEMAT

Czytałem ten temat i prosiłbym o takie same wskazówki jak w poprzednim temacie, ponieważ nie miałem doświadczenia a chcemy sobie sami zainstalować takie rozwiązanie. ( wspólnota mieszkaniowa mnie wybrała jako najbardziej zbliżonego do tematu więc muszę w przeciwnym razie musimy szukać fachowca) ale do rzeczy

Mamy taki problem że wodociąg zasilający nasz budynek wspólnoty ma słabą wydajność około 2,5 do 2,9 Bara. W związku z powyższym zainstalowaliśmy pompę z małym hydroforem przed budynkiem tj zasilaniem wodą który miał nam utrzymywać stałe ciśnienie. Jak po czasie się okazało chyba kupiliśmy za mały zbiornik na wodę efektem czego są potężne skoki ciśnienia. Popma załączana jest wyłącznikiem ciśnieniowym .
Skoki ciśnienia potrafią być do 6 bar co może zniszczyć naszą wewnętrzną sieć .
Dlatego chciałbym aby to ciśnienie było utrzymywane max do poziomu około 4 bar-ów.

Poczytałem na tym forum i właściwie byłem przekonany że to bułka z masłem więc:
Zakupiłem czujnik ciśnienia z wyjściem 4-20 mA dwuprzewodowy ze skalą 0-6 bara, oraz falownik serii ESV402N04TXC z funkcją uśpienia i zaczęły sie schody.
W sumie przyznaję się nie jestem w stanie sam tego skonfigurować.
Jeżeli miałby ktoś chwilkę czasu i pomóc mi jak w poprzednim temacie byłbym wdzięczny.

Instrukcja falownika

Pozdrawiam
Piotr Kutera
 
 
eyoko

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2010-04-01, 14:40   regulacja ciśnienia

odnośnie pana problemu to należy do tego zastosować jeszcze sterownik.Najprościej to byłoby zakupić falownik z aplikacją pompową /np.ABB/
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-01, 22:54   

Jeśli przemiennik posiada funkcję reg PI to jako wartość rzeczywistą programujemy sygnał wejścia analogowego 4-20mA, do którego podłączony jest czujnik. Wartość zadaną dla reg PI ustawiamy na 66%=4Bary.
Wartości P i I np. 150% i 5s (zależy od ch-ki obiektu).
Jeśli przemiennik posiada funkcję uśpienia to czas uśpienia na np. 300s i częstotliwość uśpienia na 15Hz.
Pętlę czujnika należy zasilić napięciem pomocniczym przemiennika 24VDC.
Ale jeżeli nie masz doświadczenia z tymi zagadnieniami to radzę to zlecić firmie, która zajmuje się tym zawodowo.
Bez zbiorników, bez presostatów. Prosty zestaw pompowy 2x2,2kW z przemiennikiem z funkcją sterowania kaskadowego pomp w małej szafce sterowniczej z 4 stycznikami i zabezpieczeniami. Koszt takiej szafki z przemiennikiem i pełną automatką to ok 3 tyś zł (nie licząc układu pompowo-rurowego).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group