Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Danfoss VLT5008
Autor Wiadomość
Agent0700 

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2014-04-17, 10:21   Danfoss VLT5008

Witam

Mam falownik Danfoss VLT 5008.

Jakiś czas temu włączałem go i na małym obciążeniu działał - startował silnik a pod większym był błąd MAIN PHASE LOSS czyli błąd zasilania.
Dziś podłączyłem i tuż po włączeniu wywala ten błąd :-(
Mieliście taki problem?
Od spodu do zasilania jest taka wtyczka-wsuwka i ona jest podejrzana bo nie wygląda zbyt solidnie, w falowniku w gnieździe zasilania są takie skromne druciki, może to być to?
Taki falownik powinien mieć solidne zaciski a nie takie byleco, mocy tam przecież idzie sporo.
Co jeszcze sprawdzić?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Jacek
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2014-04-17, 19:53   

Można spróbować zdjąć obudowę i sprawdzić ciągłość połączeń.
Inny pomysł: są 3 zaciski wejściowe L1, L2, L3, jeśli któryś nie łączy, np. L1, to gdy zasilimy TYLKO L2 i L3 sytuacja nie zmieni się, jeśli zasilimy tylko L1 i L2 to falownik powinien pozostać ciemny, tak samo, jak przy zasileniu L1 i L2. Jeśli w każdym z wariantów panel się zaświeci, to autodiagnoza jest błędna i rokowania złe.
Oczywiście można sprawdzić (wymienić) kondensatory szyny DC, jeśli jest dostęp. Zwłaszcza, że leżał nieużywany.
 
 
Agent0700 

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2014-04-18, 07:52   

Witam

Dzięki za pomoc, wczoraj powalczyłem i okazało się, że trzeba było wcisnąć RESET :-?

A ja głupi się nakombinowałem :mrgreen:

Wyłączanie nie resetuje, a błąd pamiętał z wcześniejszych prób uruchomienia.

W każdym razie podłączałem wczoraj zewnętrzne włączniki, przyciski do zacisków pod klapką i na razie jak trzymam start to silnik rusza a jak puszczę to staje, muszę się wziąć za programowanie parametrów, Acha i potencjometr od prędkości działa, nie działa cyforwe wolniej/szyciej i prawo lewo.

Jak go kupowałem to myślałem, że o wiele łatwiejsza będzie instalacja tego wszystkiego a to jednak skompliwane jest dla kogoś kto jest zielony w tym.

Dobrze chociaż, że mam instrukcję po polskiemu no i dobrze, że jest to forum, to można zapytać w razie W.

Dziękuję i pozdrawiam

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group